Kadir Demirel
ÜCRETSİZ ÇEVİRİLER
   
Yahoo Messenger, 17 Temmuz 2018'de kapanıyor.
 


 

 


Turkce Foxit Reader

Ücretsiz Çeviriler

 

BCWipe Türkçe

 

Program: BCWipe
Sürüm: 6.08
İşletim Sistemi: 32/64 bit | Windows 10, 8, 7, Vista, XP, 2008 Server, 2003 Server
Boyut: 6.8 MB
Lisans: Demo (Tam sürüm: 39.95 $)
Üretici:
Jetico, Inc.
Türkçeye Çeviren: Kadir Demirel

BCWipe kurulum ve arayüz dili, varsayılan olarak İngilizcedir.
İngilizce haricinde Arapça, Çince, Hollandaca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Letonca, Rusça, İspanyolca ve Türkçe olarak da kurulabilir ve kullanılabilir.
İngilizce haricindeki dillerde kurulum yapabilmek için, İnternet bağlantısı gereklidir.

Default setup and interface language is English.
At the moment BCWipe is translated to the following languages:
Arabic, Chinese, Dutch, French, German, Italian, Latvian, Russian, Spanish and Turkish.


Windows için BCWipe 6 indir:
http://www.jetico.com/bcwipeSetup.exe


İnternetten indirdiğiniz dosyaları kullanmadan önce virüs taramasından geçiriniz.BCWipe Özellikleri

-Kalıcı Olarak Silme
-Boş Alanları Temizleme
-İnternet Geçmişini Temizleme
-Yerel Geçmişi Temizleme
-Takas Dosyasını Temizleme
-Takas Dosyasını Şifreleme
-Dosya Boşluklarını Temizleme
-MFT Kayıtlarını ve Dizin Girdilerini Temizleme
-BCWipe Görev Yöneticisi
-Log Dosyası Görüntüleyici
-Onaltılık Dosya Görüntüleyici
-Otomatik Güncelleme Aracı
-Arka Planda Çalışarak Temizleme


Windows için BCWipe hakkında: (İngilizce)
http://www.jetico.com/products/personal-privacy/bcwipeBCWipe Hakkında


 

BCWipe Kurulum Görüntüleri
(Büyük görüntüler için resimlerin üzerine tıklayın.)
 Bilgisayarınızdaki dosyaları sildiğinizde, işletim sistemi dosyaların içeriğini diskten silmez, yalnızca bu dosyaların 'referanslarını' sistem tablolarından siler. Silinen tüm dosyaların içeriği diskte kalır  ve  herhangi bir kurtarma programıyla  geri alınabilir.

Türkçeye "silme" ya da "temizleme" olarak çevrilen "wiping" sözcüğü, dosya içeriğini ya da disk boşluğunu parçalama sürecini anlatan bir terimdir ve bu programda kullanılan "Delete with wiping" komutu, Türkçeye "Kalıcı olarak sil" şeklinde çevrilmiştir. BCWipe 5 sürümündeki "Transparent Wiping" ise, Türkçeye "Arka Planda Çalışarak Temizleme"  olarak çevrilmiştir.

BCWipe, diskinizden sildiğiniz dosyaların başkaları tarafından geri alınamamasını sağlayan bir programdır. Diskinizden sildiğiniz dosyalara başkalarının ulaşmasını engellemek için dosyaları sisteminizden tamamen siler. BCWipe, silinmiş dosya içeriklerini parçalamak için Amerikan Savunma Bakanlığı (DoD) önerileriyle geliştirilmiş parçalama yöntemini ya da
Peter Gutmann temizleme şemasını kullanır ve dosyaları/klasörleri kalıcı olarak siler ya da diskinizdeki boş alanları temizler. Bilgisayarınızdaki depolama aygıtarından hassas verileri silmek için kendi temizleme şemanızı da oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.

BCWipe, BestCrypt Veri Şifreleme yazılımın bir parçası olarak da dağıtılmaktadır. BestCrypt, Windows 95/98/ME/NT/2000/2003 Server/2008 Server/XP/Vista/7 sürümlerini ve Linux'u destekler.

Çevirisini yaptığımız, Windows için BCWipe (BCWipe for Windows) sürümüdür. BCWipe for UNIX ve BCWipePD sürümleri için de üreticinin sitesindeki BCWipe sayfasını ziyaret edebilirsiniz:
http://www.jetico.com/wiping-bcwipe/  


BCWipe Görev Yöneticisi ile BCWipe programını, temizleme görevlerini otomatik olarak çalıştırması için yapılandırabilirsiniz.
Kalıcı olarak sil.  Bir (grup) dosya ya da klasörün üzerine sağ tıkladığınızda  Kalıcı olarak sil  komutu ile o dosya/klasör (grubu), kalıcı olarak silinir ve hiç bir şekilde geri getirilemez.
Boş alanları BCWipe ile temizle. Bir sürücünün üzerine sağ tıkladığınızda Boş alanları BCWipe ile temizle komutunu göreceksiniz.
Bir dosya ya da klasörü Windows'un standart "Sil" komutu ile sildiğinizde işletim sistemi dosya içeriğini diskten silmez, sadece silinen dosya tarafından daha önce kullanılan disk alanını boş olarak işaretler ve Windows tarafından üzerine yazılmadığı sürece silinen dosya/klasör, çeşitli veri kurtarma programları ile geri alınabilir. Silinen dosyaların tüm izlerini  yok etmek için bu komutu kullanarak dosyaların diskinizde daha önce depolandığı boş alanları temizleyebilirsiniz.
Takas dosyasını temizle. Bu komutu kullanarak, uygulamalar tarafından daha önce açılan dosyalardan kalan parçaların depolandığı Takas Dosyasındaki kullanılmayan alanları temizleyebilirsiniz.
Bu seçenek, Boş alanları BCWipe ile temizle ya da Kalıcı olarak sil komutları çalıştırılırken ayarlanabilir.
BCWipe, Windows Takas Dosyasını şifrelemenize izin verir.

Takas Dosyası, sanal bellek desteği için kullanılan Windows sistem dosyasıdır. Hassas bilgilerle çalışırken takas dosyası, hard diskteki bu bilgileri normal biçimde içerebilir. Özgün bir belge, en güçlü şifreleme programları ile şifrelense bile, Windows bu belgenin tümünü ya da bir kısmını Takas dosyasına şifresiz olarak koyabilir. Şifreleme anahtarları, parolalar ve diğer hassas bilgiler de Takas dosyasında bulunabilir.


Kalıcı olarak sil ya da Boş alanları BCWipe ile temizle komutlarını kullanırken açılan pencerede Temizleme Seçenekleri seçildiğinde, Takas Dosyasını şifrele. . . butonuna basarsanız, aşağıdaki pencere görünecektir. Bu pencereye Başlat/Tüm Programlar/BCWipe/Crypto Swap'ı tıklayarak da ulaşabilirsiniz:Takas Dosyasını şifrelemeyi açmak/kapatmak için, "Takas dosyasını şifrelemeyi etkinleştir" onay kutusunu işaretleyin/işareti kaldırın. Bu değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

 

 

 

 

 

Free Hit Counters

   
Web Stats
www.000webhost.com